Цитата

Багато з вас знайомі з перевагами програміста. Їх всього три, і зрозуміло це: лінь, нетерплячість і гординя.

Larry Wall

5 простих психотехнік, які допоможуть знайти своє призначення

Опубліковано: 19:53 21.02.2017

Знаєте, як зрозуміти – чи своїм шляхом ви йдете? Досить просто! Якщо щоранку ви встаєте наповненим енергією і творчими ідеями - ви на своєму шляху. Якщо ж ви ненавидите дзвін будильника і піднімаєтесь з поганим настроєм - пора щось змінювати в своєму житті. Ось кілька вправ, які допоможуть вам зрозуміти, чим вам потрібно займатися насправді.

 

Техніка 1. Повернути зацікавленість

Знаєте, чим відрізняється геній від простої людини? Геній відстоює своє право займатися улюбленою справою. Зазвичай це відбувається в самому ранньому віці.

Відповідайте собі на питання, чим ви любили займатися в дитинстві.

Ще до того як ваші батьки почали впихати в вас установки, що «малюванням на хліб не заробиш» або «танці - це несерйозно». Напишіть три речі, які вас реально захоплювали в дитинстві. Це невелика підказка, куди вам прагнути.

 

Техніка 2. Шукаємо закономірності: 20 улюблених занять

Тепер давайте складемо список з 20 ваших улюблених занять. Нехай деякі з них вам здаються банальними (наприклад, їсти смачну їжу) - все одно пишіть. Коли список буде готовий, подивіться уважно на ці заняття. Бачите закономірності? Може бути, у вашому списку превалюють справи, пов'язані з допомогою людям? Або якісь спортивні заняття? Або справи, пов'язані зі спокійною монотонною роботою?

Зрозумійте, по яких групах можна розбити цей список. Він допоможе вам зрозуміти, яким життям ви хотіли б жити.

 

Техніка 3. Ваше ідеальне оточення

Якщо в вас ніхто не вірить, то повірити самому в себе стає ще складніше. Саме тому середовище, що породжує переможців, майже завжди складається з переможців.

Уявіть, що світ за ніч змінився під ваші запити. І на ранок він буде наповнений такими людьми, якими ви забажаєте. Якими будуть ці люди? Якими якостями вони володіють? Може, всі вони творчі, або, навпаки, це люди, які склали сопромат на п'ять з плюсом? Може, вони все роблять швидко, або, навпаки, ви б хотіли уповільнити світ?

Що ви дізналися про себе і що вам потрібно, щоб повністю проявити себе?

 

Техніка 4. П'ять життів

А тепер уявіть: у вас буде п'ять життів. І в кожному з них ви зможете стати тим, ким хочете. Як ви проживете ці п'ять життів?

Цю вправу, як і всі інші, ви можете підігнати під себе. Якщо це зробите за три життя - беріть три. Потрібно десять - ні в чому собі не відмовляйте

Отже, уявіть, що одне життя ви присвячуєте біології, друге - професійним подорожам, третю - тому, щоб завести велику родину з купою дітей, в четвертій станете скульптором, а в п'ятій - астронавтом. Яка подобається більше?

Найважливіше тут зрозуміти наступне: якщо вам треба вибрати всього одне життя, нехай навіть те, що вам найбільше подобається, вам все одно не вистачить інших. Тому що вони - це ваша невід'ємна частина. Нам в голови вбили: «Визначись!». І це сумно.

У світі зустрічаються люди, народжені для єдиної мети, але це рідкісний виняток. Кожне з ваших життів містить щось, що ви дуже любите і чого потребуєте. І ви можете привнести це в своє життя.

 

Техніка 5. Мій ідеальний день

Зараз нам належить довга прогулянка по вашій уяві. Візьміть ручку і листок. Отже, яким ви бачите свій ідеальний день?

Проживіть цей день в теперішньому часі і в усіх подробицях: де ви прокидаєтеся, який це будинок, хто лежить поруч з вами, що ви їсте на сніданок, який одяг ви вдягаєте, що ви робите, якою роботою ви зайняті, вдома?

Не обмежуйте свою фантазію. Описувати день, який би проживали, будь у вас абсолютна свобода, необмежені кошти і всі сили і вміння, про які ви тільки мріяли.

 

Після того, як список складено, поділіть всі ваші фантазії на три групи:

  • Що з цього вам необхідно як повітря.
  • Що необов'язково, але все одно дуже хотілося б мати.
  • Без чого можете обійтися.

 

Наше життя складається з життєвого досвіду, історій, ролей, відносин, заробітку, навичок. Щось з цього ми самі вибираємо. Щось з того, що ми називаємо своїм вибором, насправді є компромісом. Щось взагалі випадковість. Щось з цього необхідно і дуже дорого. Але все це - не ви.

Зосередьтеся на собі. Знайдіть те, що любите. І почніть рухатися до свого призначення!