Історія коледжу

Відокремлений структурний підрозділ
"Запорізькій фаховий коледж комп'ютерних технологій Національного університету
"Запорізька політехніка"

Один з найстарших навчальних закладів у цій галузі, був створений  як Запорізький машинобудівний технікум 4 травня 1944 року. Це навчальний заклад з багатою історією, усталеними освітніми традиціями та досвідом педагогічної спадщини.

Перший випуск студентів технікуму  у 1946 році склав всього 12 осіб, а ось у 1950 технікум випустив вже 137 техніків. За перші п’ять років післявоєнної перебудови та розвитку народного господарства технікумом було підготовлено 350 спеціалістів сільгоспмашинобудування, які були направлені на роботу на різноманітні підприємства.

В 1950 році в технікумі навчалось вже 440 студентів. У 1954 році технікум вперше провів набір студентів на вечірнє навчання  у кількості  186 осіб. Загальний контингент студентів у 1955 році склав 747 осіб. В цьому ж році технікум переживає нову сторінку свого розвитку.

Технікум готував спеціалістів з середньою спеціальною освітою, а саме:

  • техніків-технологів з обробки металів різанням;
  • техніків-технологів та техніків-механіків з виробництва сільськогосподарських машин;
  • техніків-електриків з електрообладнання промислових підприємств та установок;
  • техніків-технологів з інструментального виробництва;
  • техніків-механіків з автотракторобудування;
  • радіотехніків та техніків-технологів з радіоапаратобудування;
  • техніків-технологів з виробництва напівпровідникових приладів.

Для підготовки радіотехніків знадобилось створення спеціальних лабораторій, таких як електротехніки, радіотехніки, радіоприймальних та радіопередавальних пристроїв.

В 1965 році технікум відсвяткував своє новосілля, переїхавши у новобудову, яку займає і зараз в центрі міста.

З 1966 до 1991 технікум підпорядковувався Міністерству електронної промисловості СРСР, з січня 1967 року навчальний заклад перейменовано в Технікум електронних приладів. Завдяки постійній турботі Міністерства технікум зміг досягти значних успіхів у підготовці спеціалістів електронної сфери.

У 1991 році Технікум електронних приладів було перетворено в Запорізький коледж радіоелектроніки і передано до Міністерства освіти України.

З 2004 року наказом Міністерства освіти і науки України № 726 від 14.09.2004 року та наказом Запорізького національного технічного університету № 245 від 13.12.2006 Запорізький коледж радіоелектроніки реорганізовано у відокремлений структурний підрозділ Запорізького національного технічного університету.

З 2020 року Запорізький коледж радіоелектроніки Національного університету "Запорізька політехніка" був перейменований у Запорізький фаховий коледж комп'ютерних технологій Національного університету "Запорізька політехніка".

Цікаві історичні матеріали

На захід через південний схід: Як запорізький комсомолець із СРСР тікав

Учень третього курсу Запорізького радіотехнічного технікуму Олександр Мириленко випробував на міцність "залізну завісу" у 1962 році. Вона для нього виявилася заміцна.

 

Сімнадцятирічний комсомолець із Запоріжжя Олександр Мириленко був затриманий і заарештований у листопаді 1962 року під час спроби перетину державного кордону СРСР в бік Туреччини. Студент радіотехнічного технікуму, як для свого віку, непогано... читати далі


Екс-директори коледжу

Пальський Леонід Григорович

Народився 29 січня 1907 року в м. Київ. Батьки працювали телеграфістами в Київській поштово-телеграфній конторі.

В 1929 році закінчив Київський машинобудівний інститут і отримав кваліфікацію інженера-механіка по холодній обробці металів.

З 1929 до 1941 року працював на заводах... читати далі


Ветерани праці

АНДРІЄНКО Ніна Василівна

 

Період роботи в коледжі: 01.09.1984 – 28.08.2012

Заступник директора з виховної роботи, викладач математики

 

 

БАЛА Володимир Никифорович

 

Період роботи в коледжі: 26.08.1966 – 30.06.1993

Викладач спецдисциплін

 

 

... читати далі

Від ЗАПОРІЗЬКОГО МАШИНОБУДІВНОГО ТЕХНІКУМУ до ЗАПОРІЗЬКОГО КОЛЕДЖУ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ ЗАПОРІЗЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Запорізькій коледж радіоелектроніки Запорізького національного технічного університету – один з найстарших навчальних закладів у цій галузі, був створений  як Запорізький машинобудівний технікум 4 травня 1944 року. Це навчальний заклад з багатющою історією,  усталеними освітніми традиціями та досвідом педагогічної спадщини.

Хочеться повернутися назад, у минуле... читати далі


Видатні випускники коледжу

Владислав Віталійович Ряшин — український продюсер, телевізійний менеджер, журналіст..

У 1987 році закінчив Запорізький технікум електронних приладів. Два з половиною роки вчився у Мінському вищому військовому інженерному училищі. У 1994 році закінчив Запорізький машинобудівний інститут (факультет електронної техніки), у 1998 році — Запорізький державний університет (романо-германсь... читати далі