Той, хто по-справжньому любить свою Батьківщину, з усякого погляду справжня людина.
Мабуть, для кожного студента одним із найважливіших кроків на шляху до власної самореалізації є отримання хорошої роботи. Безумовно, пошук роботи – надзвичайно складна проблема, яка потребує прикладання немалих зусиль для її вирішення.
За ініціативою голови циклової комісії Слободяник О.О. та викладача Боровик Ю.А. 20 травня зацікавлені студенти з груп ПМ-18-1, КС-18-1, ПМ-17-1, КС-16-1 були запрошені на Тренінг щодо кроків у пошуку роботи.
Мета тренінгу – підвищення рівня поінформованості щодо свого права на працевлаштування, формування навичок усвідомленого вибору подальшого професійного шляху та вмінь презентувати себе перед майбутнім роботодавцем.
Спікер тренінгу - Дядя Кирило, бізнес-тренер, керівник Центру розвитку кар’єри «Професіонали». Робота Центру зосереджена на допомозі громадянам в професійному самовизначенні і просуванні по кар'єрних сходах через особистісний розвиток і неформальну освіту. Також в сфері діяльності організації - підвищення конкурентоспроможності молоді.
Під час тренінгу було розкрито основні особливості нинішнього становища на ринку праці України. Розглядалися питання пошуку й отримання роботи в сучасних умовах. Це і організація пошуку роботи, знаходження і використання джерел інформації про вакансії, підготовка резюме і супровідних листів, співбесіда з роботодавцем тощо.
Основою для тренінгу була взаємодія та створення сприятливого клімату для навчання. Тому спершу було проведено захопливу форму знайомства, суть якої полягала у знаходженні учасників із спільними інтересами, що відразу ж об’єднало студентів і зробило їх ближчими одне до одного.
Тренер легко залучив студентів до участі в дискусіях, під час яких вони активно обмінювалися думками. Під час спілкування з учасниками тренінгу Кирило звернув увагу на широкі можливості власної мотивації студентів для досягнення життєвого успіху у пошуку роботи.
При цьому учасники отримали поради щодо вдосконалення навиків самопрезентації, ведення дискусії, переконання, плану побудови успішної кар’єри.
Під час тренінгу учасники спробували розібратися з причинами непрацевлаштування людей та виконали ряд вправ спрямованих на активізацію своїх внутрішніх можливостей та ресурсів, які потрібно задіяти під час пошуку роботи та досягненні поставлених цілей.
Активний діалог тренера зі студентами плідно та пізнавально вплинув на майбутніх молодих спеціалістів і допоміг знайти відповіді на актуальні питання щодо пошуку роботи. Безумовно, здобуті під час зустрічі знання, допоможуть молоді досягти поставленої цілі - знайти роботу та збудувати кар’єру.
Актуальність проведеного тренінгу не викликає сумніву, адже він несе позитивні результати у працевлаштуванні випускників, сприяє формуванню у студентів впевненості, що завдяки власній наполегливості можна знайти роботу.
Ми радимо усім студентам нашого коледжу, а також усій молоді, активно займатися громадською діяльністю, відвідувати подібні заходи, тому що вони не тільки цікаві та корисні, а ще й приносять масу позитивних емоцій. Успіхів Вам у підкоренні професійних вершин та кар’єрному зростанню!
Тренінг проведено в рамках проекту «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей» («Перспектива», «Бізнес-платформа») відповідно до Угоди між Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та Аналітичним центром “СВ-Платформа”. Фінансування проектного заходу здійснюється за рахунок гранту Світового банку.