Цитата

Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе.

Олесь Гончар

Студенти групи КС14-1 на АТ «Мотор Січ»

Студенти групи КС14-1 на АТ «Мотор Січ»
Опубліковано: 09:04 22.11.2017

15 листопада 2017 року в групі КС14-1 навчальні заняття з дисциплін «Технічні засоби РТС» та «Програмне забезпечення РТС» пройшли на базі АТ «Мотор Січ».

Протягом чотирьох годин студенти відвідали чотири цеха. Своє ознайомлення з виробничими потужностями АТ «Мотор Січ»  студенти  почали з механічного цеху №40.

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

На практиці студенти пізнавали устрій та принцип дії сучасних верстатів з ЧПУ:

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

ЗКР ЗНТУ на Мотор СічЗКР ЗНТУ на Мотор СічЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

Необхідно зауважити, що, не зважаючи на складні соціально-економічні та політичні обставини сьогодення, підприємство демонструє досягнення високих техніко-економічних показників. В цьому ми переконалися в складальному  цеху №31, де студенти оглянули сучасні авіадвигуни.

ЗКР ЗНТУ на Мотор СічЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

Студенти мали змогу на власні очі побачити весь кропіткий та надскладний завершальний процес будови авіадвигуна, поспілкуватися зі спеціалістами цього цеху і відчути на скільки це велична подія – створення авіадвигуна.

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

З основними видами двигунів, які випускаються на підприємстві, студентів ознайомив заступник начальника з технічної частини Дудченко Сергій Анатолійович.

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

Студенти були вражені масштабами виробничих потужностей та надзвичайно високим рівнем складності процесу виробництва авіадвигунів.

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

Наступний етап - механічний цех №11, де студенти ознайомились з основними напрямками модернізації обладнання на підприємстві.

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

Екскурсію провів начальник технологічного бюро Малишев Олександр Васильович.

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

АТ «Мотор Січ» своїми силами виготовляє нове обладнання із застосуванням сучасних систем ЧПУ, модернізує обладнання із заміною системи ЧПУ, приводів, двигунів та вимірювальної системи.

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

На підприємстві також проводиться капітальний ремонт обладнання з відновленням і необхідною заміною механічних вузлів і гідравлічної системи, замінюються електромеханічні пристрої введення технологічних програм електронними.

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

Під час екскурсії студенти жваво цікавилися різними аспектами організації виробництва: системою планування виробничого процесу, станом оновлення технічного та інструментального оснащення механічного цеху, системою мотивації працівників, системою замовлення матеріалів для виготовлення деталей двигунів, процесами автоматизації виробництва тощо. 

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

Завершальним етапом цього насиченого інформацією дня для студентів  став випробувальний цех №39.

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

За минулі роки тут було введено в експлуатацію цілий ряд нових стендів, і сьогодні робота по вдосконаленню цього обладнання триває. Випробувальні стенди, що запроваджують на заводі, 5-го покоління. Вони дозволяють швидко, оперативно та об'єктивно знімати дані з двигунів, які випускають.

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

Всі параметри в процесі випробування безперервно фіксуються в електронному вигляді та за завданням оператора виводяться на друк. Стенди відповідають  всім сучасним вимогам, які висуваються до такого обладнання. Оскільки проведення випробувань вимагають високопрофесійного підходу і глибоких знань, в цеху більшість працівників мають вищу технічну освіту. На стендах трудяться молоді механіки-випробувачі. Навчають їх наставники, які своїм досвідом і знаннями діляться з молодою зміною. 

ЗКР ЗНТУ на Мотор Січ

Підсумовуючи отримані інформацію та враження,  підкреслюємо  важливість знайомства молодих спеціалістів з кращими практиками організації виробничих процесів, які створюють основу вітчизняного промислового потенціалу. Метою проведення даного заходу є надання роботодавцю можливості презентувати власне підприємство, показати соціальне забезпечення працівників та робочі місця, представлені на підприємстві, орієнтувати молодь на вибір майбутньої професії.

Фотозйомка студента групи КС 14-1 Кубасова Андрія.

викладач-методист Боровик Ю.А.