Основні напрями роботи

Психологічну службу коледжу очолює практичний психолог Клименко Ганна Валеріївна.

 

Мета роботи:

 • психолого-педагогічний супровід студентів і студентських груп в освітньому процесі, підвищення психологічної стійкості студентів;
 • створення гармонійних та комфортних умов освітнього середовища, що сприяють підвищенню якості освітнього процесу в коледжі і спрямованих на максимально повне розкриття особистісного потенціалу студентів.

 

Напрями роботи:

1 Психодіагностика

В рамках даного напрямку проводиться діагностика особистісних якостей, емоційних станів, психічних процесів, вивчення інтересів, цінностей, схильностей і здібностей студентів, міжособистісних відносин, оцінка соціально-психологічного клімату і атмосфери в групах і колективах та інші види діагностики. Відбувається за допомогою тестів, анкет, опитувальників.

2 Корекційно-розвиваюча робота

Включає в себе проведення групових тренінгових занять (на згуртування, розвиток навичок спілкування, вирішення конфліктів, розвиток впевненості в собі, творчих якостей особистості, самопізнання і саморозвиток) і індивідуальних занять за результатами діагностики і запитам. Включає в себе елементи арт і тілесно-орієнтованих технік, рольові ігри (розігрування або виконання певної ролі), мозковий штурм, практичні вправи.

3 Консультування

Індивідуальне психологічне консультування з питань розвитку, навчання, життєвого самовизначення, емоційні проблеми, взаємовідносини з оточуючими та з особистих питань.

4 Психологічна профілактика:

 • попередження можливих девіацій (відхилень) в поведінці;
 • надання психологічної допомоги та підтримки, які перебувають у стані актуального стресу, конфлікту, сильного емоційного переживання;
 • формування установок на здоровий спосіб життя, надання психологічної підтримки розвитку особистості з метою збереження її індивідуальності.

Психологічна профілактика здійснюється за допомогою бесід, дискусій, друкованих просвітницьких матеріалів (буклети, пам’ятки), круглих столів, залучення медичних працівників та інших організацій.

5 Психологічна просвіта:

 • підвищення психологічної компетентності педагогів, студентів та їх батьків;
 • популяризація психологічних знань серед суб'єктів освітнього процесу.

6 Організаційно-методична діяльність:

 • підготовка методичних матеріалів для проведення психодіагностики та розробки індивідуальних розвиваючих і психокорекційних програм з урахуванням особливостей особистості студентів;
 • обробка результатів психодіагностики, їх аналіз та оформлення;
 • підготовка матеріалів та рекомендацій за результатами проведених видів роботи для викладачів та класних керівників.

 

Якщо у вас виникли ситуації, які негативно впливають на ваш емоційний, фізичний стан, побут, ускладнюють взаємовідносини з близькими та оточуючими, уповільнюють ваш особистісний розвиток?

Ви можете звернутися до психолога коледжу та отримати професійну психологічну допомогу та підтримку.

 

Корисні поради від психолога

Панічна атака. Як заспокоїтися якомога швидше?

Панічна атака – це раптовий напад неконтрольованого страху, який супроводжується погіршенням самопочуття. 

 • Панічні атаки є наслідком тривалого стресу та нервової напруги, в умовах війни можуть траплятися часто.
 • Найскладніше тим, у кого така атака трапляється вперше – через незнання що робити й страх за своє життя.  
 • Від панічних атак не помирають. Головне – знати, як діяти, аб... читати далі

Як допомогти людині вийти з шокового стану після побачених вибухів?

1. Встановлення контакту Завдання: Переконатись, що на вашу присутність якось реагують, вас бачать і чують. Для цього необхідно залучити людину до взаємодії з вами. Що робити: Зверніться до людини, наприклад: "Кивни, якщо ти мене чуєш", "Я Діма, як тебе звати?", "Я зараз стискаю твою руку, стисни у відповідь мою".

2. Підтримка Завдання: Показат... читати далі


Як заспокоїти дитину

Діти часто віддзеркалюють емоції батьків. Якщо бачимо, що дитина нервує, одразу перевіряємо наскільки знервовані самі. 

Якщо відчуваєте, що емоції переповнюють, треба подихати і «заземлитися». Робимо кілька вдихів носом, надуваючи живіт на рахунок один-два, і кілька видохів, здуваючи живіт, на рахунок один-два-три-чотири-п'ять.

читати далі


Як бути здатним приймати рішення та критично мислити в умовах постійної тривоги та небезпеки життю?

Дуже важливо бути здатним приймати рішення і мислити критично.

Базова вимога для цього – хоча б кількагодинний сон на добу. 1. Обладнайте місце для сну. У найбезпечнішому доступному укритті.  2. Теплі речі. Спальні мішки, ковдри, теплий одяг. Дітям важливо мати поруч свої іграшки, не  можна забороняти дітям брати їх із собою. 3. Максимальна звукоізоляція. Ви... читати далі


Почуття провини: я не допомагаю

Це почуття паралізує і не є продуктивним, його треба позбавитися якомога швидше.  Багато українців зараз почуваються винними — докоряють собі, що перебувають у більшій безпеці, ніж інші. Не можуть пробачити собі, що не тримають зброю в руках, не патрулюють вулиць тощо. Всі ці переживання паралізують, приковують до стрічок новин, занурюють у потік самодокорів і заважають діяти, бути ефективними.  Б... читати далі


Як донести правду родичам з Росії?

Для того, щоб спробувати донести свою точку зору, варто спочатку розібратися, що відбувається. Чому саме людина не має критичного мислення або де воно поділося? Людина, яка багато років живе під впливом пропаганди, є обмеженою й знаходиться у своєму інформаційному просторі. Це те постійне поле, у якому їй доводиться жити, і з часом виходить так, що людина втрачає так зване «право вибору на інформацію».... читати далі


Як допомогти пережити травматичний досвід підліткам? Поради для батьків

Найчастіше після пережитого травматичного досвіду підлітки відчувають сором і можуть мріяти про помсту.  Моральна травма може призвести до радикальних змін підліткового світогляду. У декого може спостерігатися саморуйнівна або небезпечна поведінка.

Підлітка необхідно заохочувати до обговорення його тривог, вираження страху та суму. Разом шукати відповіді на важливі питан... читати далі


Як підтримувати близьких?

Часто у стресовому стані, під час сильної втоми людям складно приймати підтримку. Вони просто не можуть до кінця усвідомити свій стан і потреби. 

 1. Найкраща підтримка це та, якої людина потребує саме зараз. Тому для початку варто просто запитати: "Як ти?" "Чим я можу допомогти?" або "Як я можу тебе зараз підтримати?" 
 2. читати далі

Як прийняти те, що життя змінилось назавжди?

Перші вибухи, що пролунали по всій країні 24-го лютого, змінили нашу реальність. Страх невизначеності став на зміну мирному побуту, планам і мріям. Важливо пройти складний процес прийняття того, що трапилося, і адаптуватись до нового життя.

Що відбувається у момент змін і як із цим впоратись.

Існує популярна теорія американської психологи... читати далі


Новини пов’язані з роботою психолога