Цитата

Без будь-кого з нас Батьківщина може обійтися, але будь-хто з нас без Батьківщини – ніщо.

Василь Сухомлинський

Платформа онлайн курсів "Coursera" для ВСП "ЗФККТ НУ "Запорізька політехніка"

Опубліковано: 21:19 09.12.2022

Кожний студент України може отримати безкоштовний доступ до курсів «Coursera» – платформи онлайн-навчання, заснованої викладачами Стенфордського університету.

Команда «Coursera» першою відгукнулась на запит МОН та вже у березні розпочала співпрацю: для українських студентів було відкрито понад 6,5 тис. курсів із 400 спеціалізацій за програмами найкращих університетів та компаній світу.

Уже понад 20 тис. студентів і викладачів приєдналися до Coursera та успішно опановують онлайн-курси від Google, Meta, IBM, Microsoft, Amazon Web Services, а також таких провідних університетів світу, як Yale University, California Institute of the Arts, Duke University, Erasmus University Rotterdam та інших.

Багато слухачів вивчає одразу декілька курсів. Загалом українські студенти вже успішно пройшли понад 28 тис. курсів та отримали безкоштовні сертифікати.

На сьогодні лідерами за кількістю користувачів платформи серед закладів освіти є:

  1. НТУ України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
  2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  3. Сумський державний університет
  4. Харківський національний університет радіоелектроніки
  5. Національний університет Києво-Могилянська академія

Для надання доступу та промоції онлайн-освіти на початку березня МОН запропонувало кожному закладу освіти визначити менеджера з онлайн-освіти, який відповідатиме за впровадження цифрових рішень та координацію онлайн-освіти в своєму закладі. 

Призначені менеджери є провідниками між слухачами та платформами, їхня участь необхідна для відкриття безкоштовного доступу до контенту та реагування на запити студентів. Нині на Coursera зареєстровано більше 300 менеджерів українських закладів освіти, що адмініструють процеси на платформі для понад 20 тис. студентів з України.

Нагадаємо, що в березні цього року МОН розроблено порядок визнання результатів навчання за допомогою платформ онлайн-освіти, за якими кожний заклад фахової передвищої або вищої освіти визначає алгоритм зарахування проходження онлайн-курсів. Заклади освіти можуть і вже успішно перераховують результати онлайн-курсів.

Для викладачів платформа допоможе доповнити основні навчальні програми, для студентів стане додатковим джерелом знань.

Здобувачі фахової передвищої освіти в ВСП "ЗФККТ НУ "Запорізька полтіехніка" та викладачі вже мають безкоштовний доступ до платформи «Coursera».

Реєстрація на безкоштовні курси можлива за наявності корпоративної електронної пошти коледжу або за запрошенням менеджера з онлайн-освіти у нашому закладі.

Наприкінці травня МОН та команда «Coursera» провели спільний вебінар для закладів освіти про унікальні можливості використання освітніх онлайн-платформ. Відеозапис можна переглянути за покликанням.