Якщо українець каже Вам, що він не може знайти піратську версію програми - не вірте йому. Він - не українець.
6 та 7 вересня 2023 року викладачі Юлія БОРОВИК та Вікторія ДЕЙДЕЙ долучилися до вебінарів «Превенція емоційного вигорання» та «Стрес. Навчання навичкам самодопомоги при стресі в умовах війни» для представників закладів освіти в рамках проєкту USAID "Економічна підтримка України".
Тренерка вебінару «Превенція емоційного вигорання» – Дар’я Кабанова, спеціалістка з психосоціального супроводу Центру психічного здоров’я НаУКМА.
«Піклування про себе – принцип допомоги іншому» - це основний підхід, який використовують провідні організації при тривалому стресі.
На вебінарі викладачі дізналися, що може допомогти зберігати професійне та особистісне довголіття, як визначити, чи є у Вас ознаки вигоряння та гострого стресу, як подолати симптоми професійного вигоряння і попередити його можливі наслідки.
Було розглянуто під іншим кутом «кристал життя», або «кристал балансу» Н.Пезешкіана для посилення особистісної ресурсності і відновлення професійного і емоційного здоров’я.
Практичні вправи і техніки відновлення, які презентувала спікерка, допоможуть бути більш ефективним і професійним у подоланні особистісного і професійного вигоряння.
Тренерка вебінару «Стрес. Навчання навичкам самодопомоги при стресі в умовах війни» – Олександра Бурлаченко, спеціалістка з психосоціального супроводу Центру психічного здоров’я НаУКМА.
План вебінару включав:
- виділення основних аспектів стресу, ознайомлення із наслідками тривалого стресу;
- ознайомлення із симптомами стресу: емоційними, фізичними, когнітивними, поведінковими;
- висвітлення дієвих стратегій для зняття стресу.
Більшість із нас настільки звикли до хронічного довгострокового стресу, що часто не усвідомлюємо це, поки не опиняємося на межі. Людина у стресовому стані може переживати різні почуття: від жаху до безсилля. Ситуація тривалої війни вимагає мобілізації та розуміння того, як можна впоратися із неприємними емоціями та думками, з тілесними проявами стресу.
Першим кроком до контролю стресу є знання симптомів та розуміння психофізіології стресу. А головне – знати, як надолужити внутрішні ресурси особистості, стабілізувати їх та відновити.
Під час вебінару учасники опанували практичні навички подолання стресу за допомогою перевірених технологій та дієвих інструментів. У першу чергу, стрес відчувається на тілесному рівні. Тому було запропоновано навчитися використовувати тіло для заспокоєння та відновлення.
Учасники отримали щонайменше 4 корисних інструменти самодопомоги і самовідновлення.
В результаті викладачі отримали наступні компетентності:
- знання щодо природних способів зниження рівня кортизолу;
- формування вміння використовувати практичний підхід для полегшення стресу та тривоги;
- здатність виконувати вправи для полегшення стресу та тривоги.
Викладачі коледжу набули цінного досвіду, який дуже необхідний в умовах повномасштабної війни, завдяки участі у даних вебінарах.