Цитата

Мене два рази питали [члени Парламенту]: «Скажіть на милість, містер Беббідж, що трапиться, якщо ви введете в машину невірні цифри? Чи зможемо ми отримати правильну відповідь?» Я не можу собі навіть уявити, яка плутанина в голові може привести до подібного питання?

Harles Babbage

Викладачі ЗФККТ долучилися до конференції "Індустрія 5.0 в Україні"

Опубліковано: 10:35 17.07.2023

Індустрія 5.0 - це нова модель виробництва, яка зосереджена на співпраці між людиною та машиною. Попередня стадія, Індустрія 4.0, використовувала такі технології, як IoT, Big Data або AI, щоб створити набагато більш інтелектуальну фабрику. Тепер Industry 5.0 йде ще далі й об’єднує творчий потенціал людини з точністю та можливостями роботів.

Зміни, започатковані Індустрією 5.0, уже незворотні, як і зміни Індустрії 4.0.

Все це обговорювали представники українських компаній на першій конференції "Індустрія 5.0 в Україні", що відбулася 14 липня 2023 року в рамках швейцарсько-українського проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань ММСП в Україні (II фаза)». Проєкт реалізується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) спільно з Міністерством економіки України та за підтримки уряду Швейцарії.

Головна мета заходу – консолідація учасників українських секторів промисловості, енергетики та інфраструктури навколо спільних викликів подвійного цифрового та зеленого переходу.

Перша в Україні конференція по темі 5.0, яка проходила в змішаному форматі,  зібрала замовників, інтеграторів, розробників, вендорів, стартапи та університети, а також урядові організації.

Приєдналися онлайн до конференції і викладачі нашого коледжу Слободяник Олена, Дейдей Вікторія, Ялова Олена, Боровик Юлія та Шевченко Олена, які є членами проєктних груп з розробляння і запровадження освітньо-професійних програм.

Це був змістовний нетворкінг з кращими розробниками та провідними полісі-мейкерами:

 

Мова йшла про:

  • переосмислення власних стратегій;
  • стан та виклики Smart.Industry;
  • розширення кола учасників Smart.Industry.

 

 

Підсумковою подією заходу стало підписання “Маніфесту щодо переходу до Індустрії 5.0” представниками 36 організацій - 25 кластерів Ukrainian Cluster Alliance, 5 університетів та низки громадських організацій. Серед них– Запорізький кластер «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування».

 

Підсумки по завершенню конференції.

Нас чекають неминучі зміни. Така велика трансформація у новий тип суспільства істотно вплине на організацію освіти як основи Індустрії 5.0.

Освіта 5.0 починається з людей, а не з технологій. Її мета безпосередньо стосується конкретних результатів, яких люди повинні досягти в результаті конкретного досвіду навчання. Мова не йде про забезпечення кожного слухача ноутбуком чи планшетом, про покращення інфраструктури та зв’язку чи про розроблення цифрових інструментів і платформ, а йде натомість про підготовку інтелектуально, соціально та емоційно сильних особистостей, які турбуються передусім про особистісний розвиток, як загальної мети, та своє здоров’я.

 

Слободяник О.О., Боровик Ю.А., викладачі-методисти