Ніхто так не дивується роботі програми, як той хто її написав
14 листопада 2017 року на запрошення технічної студії Makerspace студенти групи КС14-1 Бурко Ярослав, Жмурко Артем, Дорошенко Богдан відвідали презентацію виставки «Кібернетичний футуризм».
Автор виставки - Катерина Стрижевська, журналіст, оператор Запорізької обласної державної телерадіокомпанії. Запоріжанка три роки працює над романом “Альміона”. Це космічний крейсер, де відбувається сюжет. Надихнули майстриню роботи. Їх у жінки — більше сотні.
Кібернетичний футуризм - це піджанр наукової фантастики, особливою рисою якого є високий рівень розвитку науки та технологій. Головні герої – кіборги, хакери.
![]() |
![]() |
Працюючи над романом Катерина опанувала графічні редактори та почала самостійно малювати ілюстрації до своєї книги. Зараз художниця мріє створити власну кінострічку.
![]() |
![]() |
Окрім виставки студентів чекав майстер-клас, під час якого учасникам розказали про специфіку створення незвичайних картин.
Враження студентів від заходу:
Дорошенко Богдан: « Я люблю читати фантастику. Мені завжди цікаво, як автор зміг настільки правдоподібно вигадати зовсім новий фантастичний світ. Як це треба розумітися на фізиці, механіці, біології та інших точних науках, щоб той світ не здавався безглуздим та нереальним. Окрім того, коли я читаю фантастичні твори я розвиваю свій світогляд, вивчаю світ. Намагаюся уявити, на якому принципі можуть бути побудовані міцні вигадані ракети, летючі автомобілі, підземні машини. Як може людина пересуватись у часі, просторі, в інших вимірах. Завдяки фантастичним творам я замислююся над такими складними питаннями, як будова Всесвіту, незмінність плину часу, існування інших світів, інших населених планет».
Бурко Ярослав: «А мені більше подобається грати в комп’ютерні ігри. Тому для мене сьогодні було цікаво дізнатися як створюються малюнки в стилі кіберпанк. Багато хто сьогодні навіть не уявляє, якими захопливими та незвичайними можуть бути такі зображення».
Жмурко Ярослав: «На виставку я прийшов за компанію з друзями. Вперше зіштовхнувся з таким поняттям як «кібернетичний футуризм». Була можливість почерпнути нові знання».