Цитата

Вивчай все не з марнославства, а задля практичної користі.

Георг Крістоф Ліхтенберг

Фінальний форум «Дуальна освіта для України: результати проєкту та наступні кроки партнерів»

Опубліковано: 10:36 26.06.2023

23 червня 2023 року відбувся Фінальний форум «Дуальна освіта для України: результати проєкту та наступні кроки партнерів».

Форум став певним підведенням підсумків становлення та розвитку дуальної освіти в Україні, зокрема, пілотного проєкту з упровадження дуальної форми здобуття освіти у закладах фахової передвищої, вищої освіти.

Організатори Форуму: Українська Асоціація Маркетингу UMA, представництво USAID в Україні, Федерація роботодавців України, МОН, НМЦ ВФПО, представники закладів освіти та роботодавці.

До Форуму також долучилися викладачі спеціальних дисциплін ВСП «ЗФККТ НУ «Запорізька політехніка» Слободяник О.О., Шевченко О.П. та Боровик Ю.А. Представники закладів освіти та роботодавці поділилися досвідом упровадження ДФЗО.

Експерти проєкту презентували основні напрацювання, метою яких є сприяння впровадженню дуальної форми здобуття освіти (ДФЗО) у закладах освіти та налагодження ефективної комунікації між освітянами, підприємствами та здобувачами освіти.

Це дослідження ефективності впровадження ДФЗО, інфографіки та медіа матеріали про ДФЗО для різних цільових груп, інструментарії для впровадження ДФЗО для різних учасників партнерства та ін.

У чому найбільша перевага дуальної освіти для студентів нашого коледжу?

Ідея саме така – підвищити конкурентоздатність випускника з дипломом на сучасному ринку праці. Світ змінюється дуже швидко, потреби ринку в праці теж – і людина має вдосконалювати свою кваліфікацію, навички за багатьма параметрами. Розуміючи цей тренд, ми якраз і визначаємо відповідні вимоги до освітньо-професійної  програми.

Тобто, найбільший привілей дуальної освіти – це, власне, практичний досвід. Найкращий спосіб чогось навчитися – поєднувати навчання з іншими типами діяльності. Теоретичні знання, не підкріплені практикою, швидко забуваються.

Слободяник О.О., Боровик Ю.А., викладачі-методисти