Не хвилюйтеся, якщо щось не працює. Якби все працювало, вас би звільнили.
27 квітня 2016року в рамках роботи Регіональної науково-практичної конференції ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації міста Запоріжжя і Запорізької області «Волонтерська робота, патріотичне виховання сучасної молоді» відбувся соціальний barcamp«Прагну робити добро!».
Що таке barcamp? Це вільний стиль конференції, який включає дискусії, доповіді, презентації, тренінги. Це неформальна, відкрита інтерактивна зустріч людей, метою яких є обмін досвідом та ідеями в поєднанні з хорошим відпочинком.
Чому саме barcamp ? Тому що ми хотіли, щоб кожен з учасників цієї події відчував себе вільним та необхідним. Нам захотілося вийти за рамки простої конференції і дати можливість учасникам спільно готувати доповіді, креативити, вигадувати і фантазувати.
Навіщо barcamp? Щоб зібратися разом, повчитися один в одного, обмінятися досвідом і побажаннями. Врешті-решт, популяризувати Запорізький коледж радіоелектроніки ЗНТУ як сучасний заклад освіти.
Взяти участь і допомогти barcamp стати цікавим та корисним міг кожен бажаючий. Необхідно було підготувати презентацію, поділитися своїм досвідом волонтерства та розповісти про свій проект.
Свою роботу barcamp розпочав музичним номером у виконанні студентки ІV курсу Запорізького національного університету Ашифіной А., яка володіє чарівним голосом і безсумнівним талантом.
Упевнено і переконливо проаналізував сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку волонтерського студентського руху ведучий barcamp,студент ІV курсу ЗКР ЗНТУ Величко В.О.
«Я волонтер! І ти їм можеш стати!» - переконала усіх присутніх студентка ІІ курсу, ВСП “Ногайський коледж ТДАТУ” Пуд І.В.
Волонтерство – данина моді чи покликання? – розбиралися студенти ІІ курсу КВНЗ “Запорізький медичний коледж” ЗОР Тахтаул А. та Шашко Д. Більшпо- філософськи підійшов до розкриття духовних аспектів волонтерства студент ІV курсу ЗКР ЗНТУ Волчанов Г.М.
Зі зворушливими словами звернувся до учасників barcamp протоієрей Іоанн Запорізької єпархії Української православної церкви, студент ІІІ курсу КПУ, спеціальності «Богослов’я»: «Церква весь час опікується духовними цінностями народу. Від усього серця прошу вас у сьогоднішній непростий час не бути байдужими, проявити милосердя, «бо, як тіло без духа мертве, так і віра без діл мертва». Тільки наші любов і милосердя зможуть перемогти скорботи і страждання».
Відповідаючи на питання: «Що дає людині участь у справах милосердя?» - протоієрей Іоанн сказав: - Соціальне служіння в більшій мірі потрібно не тим, хто потребує допомоги, а тим, хто надає цю допомогу, тому що через справи милосердя людина стає добрішою. Згодом іде душевність і жалісливість, - якості, які заважають розкривати себе у всій повноті при наданні допомоги. А натомість приходить духовне розуміння, кому ж по-справжньому потрібна ця допомога.
На підтвердження даних слів студентка ІІІ курсу Запорізького гідроенергетичного коледжу ЗДІАВасильковська В.В. розповіла про волонтерську роботу своїх однокурсників.
З жовтня 2011року в Запоріжжі існує волонтерська група «AngelS». Це союз однодумців, для яких добрі справи і допомога дітям – спільна мета. Кількість зірок, запрошених ними до дитячих будинків, та креативність, з якою волонтери підходять до реалізації своїх задумів, вражає. Як це почалося, які труднощі виникають та хто допомагає робити добрі справи – про все це розповів студентам керівник групи Юрій Вдовцов.
Своїм досвідом поділилися зі студентами чарівні волонтери ПП «Карамельна LOLandPOP» Йорж Т., ПП «Імбирні пряники» Пекущая Т. та ПП Yatsan -душевні іграшки ручної роботи в ZP Дузь А. В.
Справжнім весняним вибухом добра, жартів та веселого настрою став майстер-клас Юрія Вдовцова. Ми всі дружно грали в крапельки дощу:
Із задоволенням відгадували улюблених персонажів добре відомих та популярних фільмів:
І просто танцювали немов малі діти.За вікнами похмурий день, а в залі заряд божевільного позитиву та енергії. Це був справжній релакс!
Да, після такого шаленого майстер-класускладнорозповісти про волонтерську роботу свого навчального закладу. Але студентка ІІ курсу Запорізького гуманітарного коледжу ЗНТУ Клецко П.А. з цим впоралася.
Всіх вразив до глибини душі виступстудентки І курсу ЗНТУ, випускниці ЗКР ЗНТУ, Смірнової А.В.: «Люди, які розуміють мову бездомних тварин». Настя серед небайдужих молодих людей, які усіма силами намагаються полегшити долю бездомних. Дівчина рятує тварин. Поранених. Покинутих. Різних. Рухома милосердям, співчуттям та бажанням зробити цей світ хоч трішки добрішим, ця дівчина намагається по крихітці реалізовувати свою благородну мету, за допомогою якої рятуються життя безневинних тварин. Їх вона підбирає на вулиці, купає, лікує і з надією шукає їм люблячих господарів.
Презентувала свою діяльність гончарна студія “Шалене коло”.Учасникам barcamp довели, що гончарство допомагає впоратися зі стресами і зануритися в творчу атмосферу. Працюючи з глиною, за гончарним верстатом і своїми руками створити щось нове, ви знайдете гармонію і натхнення.
Інтелектуальну частину barcamp прикрасив виступ квартета «Пульс» Запорізького державного медичного університету. Емоційному та яскравому виступу дівчат сприяли гарні вишиванки.
Немає нічого краще, ніж зробити паузу в barcamp, випивши чашечку ароматного чаю зі смачними солодощами.
Під час перерви відбувалося особисте спілкування учасників, впродовж якого присутні ознайомилися з виставкою «Студентські скарби».
Всіх вразила виставка дитячих робіт, яку організував Запорізький благодійний фонд “Сантіс” під керівництвом Філатова Олега Геннадійовича.
Учасники barcamp з натхненням взяли участь в майстер-класах:
- волонтер благодійного фонду “Сантіс” Уварова Анастасія провела арт-терапію. Заняття викликало цікавість як студентів, так і викладачів. Панувала емоційно-комфортна атмосфера.
- майстер-клас «Петриківський розпис»- це не тільки яскраво, сонячно, красиво, але ще й дуже модно. Сьогодні етнічні мотиви надзвичайно популярні в декорі предметів побуту та одягу. Тож якщо хочеш бути в тренді, без володіння технікою унікального розпису українського села Петриківка не обійтися.
Майстер декоративного мистецтва продемонструвала прийоми виконання різних елементів петриківського розпису, якто "цибулька", "дубочки", "ягідки", "ковила".
- викладач ЗКР ЗНТУ Федоришина К.П. провела майстер-клас з декупажу яєць. Ми звикли розписувати писанки, фарбувати яйця. А Катерина Павлівна показала, як за допомогою звичайних паперових серветок можна прикрасити пасхальні яйця. Технологія проста, дешева, швидка, екологічно чиста, цікава.Зробити декупаж яєць до Великодня під силу кожному, в чому переконалися студенти групи КС12-1 Нестюрич Сергій та Кірюта Михайло разом з викладачем Шевченко О.С.
- майстри студії “Шалене коло” ознайомили учасників barcamp з гончарним мистецтвом. Разом вони створювали декоративні вироби. Майстерність, творчі здібності студентів та викладачів, які взяли участь, вражали присутніх.
- викладач ЗКР ЗНТУ Яркова О.О. провела майстер-клас з орігамі. Важко повірити, що можна з простого аркуша паперу зробити чудові фігурки. Детальні пояснення викладача дозволили студентам крок за кроком пізнати фантастичні можливості цього мистецтва.
- викладачі української літератури разом зі студентами підготували мініатюру «Великодній заєць». Весело та невимушено грали свої ролі актори-аматори.
- волонтерами Обласного центра патріотичного виховання молоді Прелік В.А. та Жойд О.В. була влаштована фотозона та майстер-клас з патріотичного бодіарту, присвячений українській символіці.
Друга частина barcamp розпочалася виступом харизматичного бітбоксера Клименка Р., студента ІІІ курсуЗКР ЗНТУ.
Щодо організації волонтерської роботи серед молоді виступили студентки Запорізького економіко-правничого коледжу ЗНУ Мальонкіна К. та Запорізького електротехнічного коледжу ЗНТУ Карась О.
Переконливі, пристрасні слова знайшов директор Запорізького благодійного фонду “Сантіс” Філатов О. Г., звертаючись до учасників. Це був один із самих потужних виступів.
З палкою промовою про нелегку долю дітей та їх батьків із зони АТО виступив волонтер фонду, випускник ЗКР ЗНТУ, Уваров Д. «Діти, які побачили війну, – це одна з найбільших наших проблем. Адже насилля породжує насилля. Діти психологічно травмовані, діти замикаються, діти стають агресивними. А вони – наше майбутнє, про яке ми повинні піклуватись вже сьогодні», – зауважив Денис.
Багато роботи сьогодні і у лікарняних клоунів “Сміхоноси”. Треба розсмішити усіх дітей, які не можуть посміхатися. Що таке вітчизняна сміхотерапія у дії – присутні дізналися від психолога Застело А.
Проект "Лікарняні клоуни" створений для надання соціально-психологічної підтримки дітям та їх батькам, котрі знаходяться на тривалому стаціонарному лікуванні. Для малюків, що опинилися в складній життєвій ситуації. Активна молодь Запоріжжя дарує свято хворій дітворі. Хто хоч раз лежав з дитиною в лікарні оцінить їхню працю.
Про роботу з вихованцями дитячих будинків шляхом проведення інтерактивних занятьрозповіластудентка І курсу ЗКР ЗНТУ Руденко В. Студент ІІ курсу Кубасов А.С. поділився досвідом волонтерської роботи в громадській організації “Союз православний “Радомір».
Проможливості і шляхи самореалізації розказав студент ІV курсу ЗКР ЗНТУ Балюшко О.С. В яких проектах можна себе реалізувати довів до учасників президент громадської організації “Центр розвитку карʼєри “Професіонали” Дядя К.С.
Про діяльність волонтерського клубу “YoungLife” розповіла студентка КВНЗ “Запорізький педагогічний коледж” ЗОР Кулагіна О. Вразив своїм емоційним переконливим виступом волонтер культурно - освітнього центра “Нова надія” Кононов Є.
Найзворушливішим моментом по закінченню barcamp був виступ бітбоксера Клименка Р. тастудентки ІІІ курсу ЗКР ЗНТУ Залати Ю. під акомпанемент гітар (студенти четвертого курсу Білозерський В. та Ковтунов Є.) . Державний Гімн України в їх спільному виконанні вразив присутніх аж до мурашок по тілу. І кожний відчув себе маленькою частинкою своєї держави, відчув гордість за те, що він – українець, що своїми вчинками хоч на трішечки, але примножує її велич і славу.
Підведення підсумків. Чи цікава була подія? Найкраще про настрій та контент barcamp говорять відгуки самих учасників, ось декілька з них:
«Дякую всій команді за цікаву подію - і за думки, на які вона підштовхнула!», - волонтер Запорізького благодійного фонду "Сантіс" Уваров Д.
«Barcamp пройшов відмінно! Величезне спасибі організаторам і всім учасникам! Було дуже приємно бачити стільки активних, цілеспрямованих людей, які прагнуть змінювати світ! Дуже рада знайомству з прекрасними людьми», - волонтер ПП «Карамельна LOLandPOP» Йорж Т.
«Завдяки barcamp день пройшов з користю! Спікери цікаві, а доповіді надихаючі)) Калейдоскопний набір вражень, організаторам - дякую!» - волонтер ПП Yatsan Дузь А.
Безпосередні учасники barcamp почули багато приємних слів, компліментів і зізнань один від одного та відчули гордість за те, що задумане вдалось.
"Настав час навчитися об‘єднати зусилля, настав час навчитися
співпрацювати. Настав час навчитися робити це ефективно", - говорять про
подію організатори barcamp, колектив випускаючої циклової комісії за спеціальностями КС, ПМ, КСМ.
Ідея соціального barcamp«Прагну робити добро!» була втілена в життя завідувачем відділенням Клименко Г.В., головою циклової комісії Слободяник О.О., викладачами Нікітенко А.С., Шевченко О.П., Ялова О.О., Ащеулова Ю.С., Боровик Ю.А., Хабренко Д. та заступником директора Шевченко О.С.
Щиро дякуємо за підтримку та технічну допомогу студентам коледжу Кравцю І., Закатянському М., Гаркуші В. (гр.КС12-1), Довлєтханову Е. (гр.ПМ12-1), Столяренко Д. (гр.КС15-1).
Замислюєшся над тим, що може об'єднувати людей в одне ціле, споріднювати їх. Безперечно, всі люди дуже різні, всі вони мають різні думки, погляди та припущення стосовно тих чи інших питань, проблем. Та, здається, все ж таки є у нашому світі річ, спільна для усіх людей, незалежно від їхнього місця проживання, віку, освіти або професії. Це ПРАГНЕННЯ РОБИТИ ДОБРО! Що й довів barcamp.
Попереду плани і мрії, і ми віримо, що зможемо зробити багато корисного для нашої молоді!
Викладач-методист Боровик Ю.А.