Якщо ви знаєте життя, дайте мені свою адресу.
Як готувати фахівців майбутнього, здатних креативно мислити і створювати інновації ? У розвинутих країнах світу одним з інструментів вважають STEM-освіту, яку підтримують на найвищому державному рівні.
Мета проекту- розширити фундаментальні та науково-дослідні складові в освіту, поліпшити умови науково-дослідної діяльності учнівської молоді.
У грудні 2015 року в Києві, Вінниці та Запоріжжі пройшли семінари за міжнародними STEM-програмами: Jr. FLL та FLL. До участі у семінарах були запрошені творчі, активні та ініціативні педагоги та інші люди, небайдужі до розвитку освіти в Україні, які прагнуть приєднатися до міжнародної спільноти новаторів в освіті ХХІ століття. Програми створено спільними зусиллями американської організації FIRST та LEGO Group.
Завдання проекту:
18 грудня викладачі коледжу Слободяник О.О., Боровик Ю.А., Шевченко О.П. взяли участь у семінарі по міжнародних STEM-програмах, що проходив у КЗ "ЗОЦ НТТУМ "Грані" за наступною програмою:
09:00 – 09:30 – Реєстрація учасників.
З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор Комунального закладу «Запорізький обласний Центр НТТУМ «Грані» Запорізької обласної ради Едель М.Г. «Проект спрямований на розвиток технічної творчості учнівської молоді в області наук: математики, фізики/астрономії, хімії/біології, інформатики та інформаційних наук, а також на організацію практичної діяльності з використанням інноваційних методик навчання в науково-технічній сфері (технології, інженерія, математика, програмування), - підкреслив Михайло Григорович».
|
|
09:30 – 11:00 – Презентація міжнародних STEM -програм (FLL та Jr . FLL)
Що таке програми FLL та Junior FLL та як вони пов’язані зі STEM освітою та робототехнікою? Презентацію провів координатор проекту Максим Савченко.
Презентацію провела менеджер ООО «Пролего» Станішевська Тетяна.
11:00 – 11:15 – Секція "Питання-відповіді".
|
|
11:15 – 12:00 - Виступи команд, які готуються до участі в сезоні 2015-2016.
В рамках проекту учні:
• самостійно вирішують технічні завдання в процесі конструювання роботів;
• створюють діючі моделі роботів на основі конструктора ЛЕГО;
• створюють програми на комп'ютері на основі комп'ютерної програми Robolab 2.9.4;
• передають програми в NXT;
• коригують програми при необхідності;
• демонструють технічні можливості роботів.
Були представлені різні вікові категорії. Першими виступила команда КЗ "ЗОЦ НТТУМ "Грані".
Переконливо виступила команда загальноосвітньої школи.
|
|
Вразила команда гімназії «Алеф». Особливо Іващенко Модест.
Ґрунтовно підготувалась команда технічного ліцею.
Всі учасники команд були запрошені до подальшого навчання в Запорізькому коледжі радіоелектроніки за напрямком робототехніки та програмування.
12:00 – 12:15 – Збір відгуків та видача сертифікатів.
Відвідання семінару дозволило більше дізнатися про елементи STEM-освіти, робототехніку, інноваційні інструменти для навчання, впровадження новітніх STEM-технологій в навчальний процес.
Впровадження в коледжі методичних рішень STEM-освіти дозволить наблизити зміст різноманітних сфер науково-технічної діяльності людського суспільства до навчального процесу.
Наука повинна захоплювати, займатися наукою має бути цікаво і доступно.
Science is fun! Наука - це весело!
Викладач-методист Боровик Ю.А.