Усім, що я знаю про викладання, я зобов'язаний поганим студентам.
2 грудня 2015 року у рамках Всеукраїнського тижня права Регіональний інформаційно-аналітичний центр «Освіта і громадянське суспільство» та Координаційна рада молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області провели правоосвітній захід «Електронні сервіси Міністерства юстиції України» для студентів груп КС12-1 та ПМ14-1. До заходу долучилися викладачі коледжу Слободяник О.О., Боровик Ю.А., Ащеулова Ю.С., Хабренко Д., Гнатків В.І.
Вступне слово взяла представник Регіонального інформаційно-аналітичного центру «Освіта і громадянське суспільство» Богомолова Н.М.: «З метою реалізації прав громадян, для забезпечення зручності та економії часу Міністерством юстиції України надано можливість отримання громадянами адміністративних послуг через Інтернет. Для України запровадження онлайн сервісів – це реальний крок для спрощення ведення бізнесу та економії часу громадян, які звертаються за адміністративними послугами».
Під час заходу було роз’яснено, якими напрямками роботи займається управління юстиції. Студенти дізналися про реформи, які проводяться в системі органів юстиції та ознайомилися з останніми змінами в законодавстві, які відбулися у зв’язку з цим.
Михайлик Ірина Леонідівна –провідний спеціаліст відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області ознайомила студентів з роботою офіційного веб-сайту Міністерства юстиції України та алгоритмом електронної подачі заяви.
Зокрема Ірина Леонідівна роз’яснила переваги використання онлайн-сервісів, які дають можливість громадянам швидко і зручно отримати всі необхідні документи, не виходячи з дому.
Директор Першого Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Бородіна Ольга Йосипівна у своєму виступі зазначила, що надання безоплатної вторинної правової допомоги – один із ефективних напрямків розвитку місцевих територіальних громад, адже правовий захист населення є не менш актуальним, ніж вирішення інших соціальних питань мешканців громад, і розповіла присутнім про роботу Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, порядок надання БВПД у кримінальному, цивільному та адміністративному процесах, механізм взаємодії суб'єктів надання безоплатної вторинної і первинної правової допомоги.
Наприкінці заходу студентам були роздані друковані інформаційні матеріали для ознайомлення з системою безоплатної вторинної правової допомоги, які допоможуть зорієнтуватися у питаннях, пов'язаних з умовами та порядком надання такої допомоги.
Правова культура громадян є однією з умов створення в Україні незалежної, демократичної, соціальної, правової держави. Проведення таких заходів сприяє вихованню правової культури серед учнівської молоді, дає можливість розширити своє уявлення та знання про нормативно-правову базу нашої держави, про застосування законодавчих актів в життєвих ситуаціях.
Вивчення норм права забезпечує розуміння студентами функціонування політичної та правової системи в країні, сприяє розвитку в них критичного мислення, розвиває позитивне ставлення до принципів верховенства права, посилює громадянську активність і прагнення брати участь у суспільному житті країни.
Корисні посилання:
https://www.facebook.com/Перший-запорізький-місцевий-центр-з-надання-БВПД-143888222611121/
Викладач-методист Боровик Ю.А.