Все що нас не вбиває, робить нас сильнішими.
Навчання у коледжі має свої переваги щодо отримання освіти, яка базується не тільки на рівні викладання, а й на можливості проходження навчальних занять на підприємстві.
21 жовтня 2015 року у рамках вивчення дисципліни «Технічні засоби РТС» відбулася навчальна екскурсія студентів групи КС12-1на ВАТ «Запоріжсталь», яка була організована завдяки щільній співпраці підприємства і коледжу з метою ознайомлення студентів з модернізованим виробництвом.
Екскурсія розпочалася о 9.00 годині. Підприємством своєчасно до коледжу був поданий гарний, чистий, комфортний автобус. Не можу не сказати пару добрих слів про чудового водія Колісниченка Ігоря Олександровича. Доброзичливий і уважний, а саме головне - професіонал своєї справи. Дуже дякуємо йому за спокійну та безпечну подорож.
О 9.30 годин в інформаційному центрі інженер Серишев В показав документальний фільм про підприємство та провів інструктаж з техніки безпеки.
Після чого студенти отримали спеціальний одяг: каски, куртки та окуляри.
Програма екскурсії передбачала відвідування основних виробничих цехів «Запоріжсталі» - обтискного цеху, цеху гарячої прокатки тонкого листа та безперервно-травильного агрегата №4.
О 10.15 годин нас зустрічають інженери-технологи обтискного цеху Кібенко Д. та Шевченко С.
Екскурсію проводили спеціалісти заводу, які чіткою та доступною мовою пояснювали кожний з процесів, відповідаючи на кожне з запитань. Головною рисою усіх цих людей, яку побачили студенти, була повага до своєї справи та зацікавленість у своїй роботі.
Далі групу поділили на дві підгрупи.
На території цеху інженери пояснювали особливості технологічного процесу, роботу технологічного обладнання, специфіку праці на підприємстві тощо. Чим були вражені студенти, так це масштабністю та величезною працею тих, хто вкладав свої сили у становлення надскладної системи, до якої входять найрізноманітніші процеси виготовлення сталепрокатної продукції.
Далі по технологічному процесу студенти перейшли до цеху гарячої прокатки тонкого листа:
Наступний етап екскурсії - 11.00 година – обід в заводській їдальні. Студенти були вражені – комплексний обід: 15грн, а як смачно!
З новими силами, в доброму настрої ми перейшли до наступного етапу: безперервно-травильний агрегат №4.
Нас зустрічають інженери-технологи Дєєва Інна Анатоліївна та Мержинська Олена Володимирівна.
Студентам показали нове обладнання та розповіли про особливості його роботи, автоматизації процесів і передові технології виробництва, що викликало величезний інтерес.
Нове сучасне і дуже чисте обладнання цього цеху зовсім не схоже на доменний цех, але роботу виконує не менш важливу – протравлює метал. Тут все дуже сучасно і навіть красиво. На сьогодні це найсучасніше виробництво на території України. Його особливість – повна автоматизація виробництва і оборотний цикл.
Особливо вражає сучасність та комп’ютеризованість обладнання, засоби контролю за якістю продукції. Робота за таким обладнанням потребує особливих знань та умінь. Для цього на заводі є відділи навчання, де нові працівники отримують необхідні знання та навички для роботи.
Фахівці цеху відповіли на всі питання, що цікавлять студентів, побажали визначатися з вибором майбутньої професії й найталановитіші будуть по можливості запрошені на підприємство.
По закінченню екскурсії о 13.00 годин автобус доставив студентів до коледжу. З незвички всі втомились, але відвідування підприємства дало можливість студентам наочно побачити металургійне виробництво, роботу сучасного обладнання, засобів контролю якості продукції. Це звичайно полегшить вивчення спеціальних дисциплін та закріпить одержані знання з вже пройдених.
Всі студенти залишилися задоволені екскурсією, побажали підприємству та його співробітникам удачі в розвитку та досягнення всіх поставлених цілей. Щиро дякували за змістовну, цікаву екскурсію. І напевне отримали ще один поштовх до потреби якісного навчання.
Викладач-методист Боровик Ю.А.
Фотозйомка: студент групи КС12-1 Закатянський М.