Світ ловив мене, та не спіймав
Найважливішим для формування компетенцій майбутніх спеціалістів є цикл дисциплін професійно-практичної підготовки. Серед них – дисципліна, що одночасно сприяє як формуванню універсального фахівця, так і визначенню його майбутньої спеціалізації: «Технічні засоби робототехнічних систем». Секрети автоматизації виробництва студенти опановують безпосередньо на практичних заняттях, що проходять на підприємствах м.Запоріжжя.
30 вересня 2015 року в групі КС12-1 навчальне заняття пройшло на базі ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст». Основною метою заходу є ознайомлення студентів із особливостями редакційно-видавничої діяльності, виробничим процесом створення поліграфічної продукції, структурою видавництва, його підрозділами, функціональними обов’язками працівників, а також закріплення набутих під час навчання теоретичних і практичних навичок.
Чому саме цю типографію обрали? Цікаво побачити найкраще видавництво південно-східного регіону, яке оснащено високотехнологічним обладнанням та входить у «Топ-100 найприбутковіших підприємств України». Навчальну екскурсію провели ведучі спеціалісти типографії.
На початку екскурсії студентів ознайомили з раритетним обладнанням, яке звичайно вже не використовується у сучасному виробництві ‑ типографічним верстатом початку XX сторіччя.
Далі студенти відвідали виробничі відділи, в яких ознайомилися зі спеціальним технічним обладнанням, що дає змогу виробляти якісну продукцію.
Наприклад, відділ додрукарської підготовки оснащений сучасним обладнанням професійного класу та програмним забезпеченням, необхідним для якісного виконання будь-якого виду робіт.
Виготовлення друкованих форм методом прямого експонування здійснюється на установках СТР-технологій (Computer to Plate).
Листовий друк проводиться на офсетній аркушевій друкарській машині "Lithrone S29" японського виробника Комогі Corporation. Найбільш затребувана 4х-фарбова офсетна друкарська машина середнього формату - "Heidelberg Speedmaster SM 74-4 H".
Напівавтоматична система зміни форм Full-APC не вимагає загину задньої кромки форми та збільшує точність приводки. Точне відтворення дрібних деталей, хорошу передачу півтонів, чудову чіткість і яскравість зображення поліграфічної продукції здійснює "PDC-Lite".
Лінії для виробництва газетної продукції складаються з рулонних офсетних друкарських машин лінійного типу SOLNA G.
Студенти охоче знайомилися з представленим обладнанням, брали активну участь в обговоренні, задавали питання, що стосувалися організації виробничого процесу та можливості працевлаштування на підприємстві в перспективі.
Ознайомлення з підрозділами підприємства проходило цікаво і було насичене інформацією. Інженери розповідали про роботу нових пристроїв, демонструючи студентам роботу обладнання, намагаючись зацікавити молодь та розкрити значення обраної ними спеціальності для роботи підприємства.
|
|
Післядрукована обробка — найважливіший і завершальний етап поліграфії. Запечатані листи розрізають на окремі листи за допомогою різальних машин "Polar", "Wohlenberg".
На виробництві студенти були приємно вражені високим рівнем корпоративної культури, яка знайшла відображення у червоно-білих гаслах, що закликали колектив ефективно працювати, підвищувати рівень виробництва продукції та отримувати гідну заробітну плату за свою діяльність.
При спілкуванні робітники зазначили, що пріоритетні завдання роботи підприємства на сьогодні – це постійне збільшення об’ємів виробництва, покращення умов праці, забезпечення соціальних гарантій для працюючих, дотримання політики рівних можливостей та діючого гендерного плану, впровадження сучасних технологій виробництва.
Одним з головних напрямків роботи підприємства – підвищення кваліфікаційного рівня працівників.
У цілому студенти отримали загальне уявлення про структуру поліграфічного виробництва, ознайомилися з усіма етапами друкування поліграфічної продукції, отримали безцінний досвід та унікальну можливість опанувати майбутню професію.Фахівці підприємства продемонстрували всю значущість обраної професії в сучасному житті і потребу у висококваліфікованих кадрах.
Залишали студенти підприємство сповненими нових знань, навиків і звичайно ж позитивних емоцій.
Викладач – методист Боровик Ю.А.
Фотозйомка: студент групи КС12-1 Закатянський М.