Цитата

Багато з вас знайомі з перевагами програміста. Їх всього три, і зрозуміло це: лінь, нетерплячість і гординя.

Larry Wall

Молодь на ринку праці

Опубліковано: 05:55 02.10.2014

Запорожский колледж радиоэлектроники. ИТ форум 2014

 

Випускаюча циклова комісія професійної та практичної підготовки за спеціальностями

«Прикладна математика», «Обслуговування комп’ютеризованих інтегрованих і робототехнічних систем», «Обслуговування комп'ютерних систем і мереж»

 

    Молодь - головна рушійна сила сучасного світу. Саме молоді люди перебувають в центрі міжнародних, соціальних, економічних і політичних подій. Завдяки високому інтелектуальному потенціалу, мобільності та гнучкості молоді люди мають можливість впливати на суспільний прогрес, визначаючи майбутнє суспільства, держави та світового співтовариства. Молодь є з одного боку найактивнішим, а з іншого найбільш уразливим сегментом сучасного ринку праці. В конкуренції за робочі місця часто перемагають кваліфіковані кадри з практичним досвідом роботи та професіями, які потребують роботодавці.

      1 жовтня 2014 року для студентів третього та четвертого курсів відбувся інформаційний семінар «Молодь на ринку праці» за участю провідного фахівця відділу організації профорієнтації Запорізького обласного центру зайнятості.

  ПАТ ЗАЗ”. Запорожский колледж Радиоэлектроники ЗНТУ

 

    На початку семінару Тетяна Валеріївна наголосила на тих гарантіях, які надає держава молодим особам при працевлаштуванні. Використовуючи «мозковий штурм» присутні на семінарі визначили переваги та недоліки молодих працівників на ринку праці. Серед переваг – триваліший період майбутньої працездатності в порівнянні з іншими віковими групами працівників; більш висока мобільність та адаптивність. 

    На заході лектор  порушила питання «Як стати успішним на ринку праці». Як відомо, кожна людина ставить перед собою певні цілі. Саме ті люди, які роблять це усвідомлено, досягають більшого успіху. Адже для того, щоб досягти чогось у житті, треба обов’язково знати, чого саме хочеш. Коли особа не має зовсім професії, або ж має професію чи спеціальність, яка не користується попитом на ринку праці, то відповідно перед нею постає питання отримання нової професії.

   ПАТ ЗАЗ”. Запорожский колледж Радиоэлектроники ЗНТУ

    Не залишилося поза увагою і питання започаткування власної справи. Адже створення власного бізнесу – це один із шляхів вирішення питання власної зайнятості. Для того, щоб розпочати свій бізнес - потрібні бажання, ідея та віра в себе. Якщо людина впевнена в собі, в своїх силах і здібностях – вона обов’язково доб’ється успіху в підприємницькій діяльності. Для справжнього підприємця на першому місці завжди знаходиться справа і лише на другому місці – гроші. Більш значущим для нього є успіх справи. Як відомо, більшість підприємців починають свій бізнес у тій галузі, в якій працювали раніше.

    У присутніх на семінарі було чимало ідей – яким саме видом підприємницької діяльності можна зайнятися в Запорізькому  районі. Серйозною проблемою є поширення безробіття серед недавніх випускників навчальних закладів. На сьогоднішній день в Україні відсутнє державне прогнозування потреб економіки у спеціалістах з вищою освітою. Тому й виникають на ринку праці диспропорції між попитом і пропозицією дипломованих фахівців. Тут існує ще й проблема якості підготовки молодих фахівців.

  ПАТ ЗАЗ”. Запорожский колледж Радиоэлектроники ЗНТУ

     Студенти висловили свої думки з цього питання і зокрема, зазначили, що суспільство повинно постійно опікуватися професійною підготовкою, навчанням і профорієнтацією молоді. Треба прогнозувати і планувати цю роботу з урахуванням потреб і попиту на конкретні професії зі сторони виробництва, бізнесу, управління і держави в цілому. Підготовка потрібних кадрів повинна бути організована на випередження. У цьому процесі повинні приймати участь фахівці Мінпраці, Міносвіти, служби зайнятості, ректори ВНЗ та директори коледжів.

  ПАТ ЗАЗ”. Запорожский колледж Радиоэлектроники ЗНТУ

    Також, суттєвою проблемою визначили той факт, що роботодавці не хочуть брати на роботу початківців, які не мають досвіду роботи. Бажано, щоб навчальні заклади перебудовували свою роботу по організації виробничої практики. Студенти повинні проходити її на робочих місцях і, бажано, на тих підприємствах, на яких будуть працювати у майбутньому. Для цього треба налагоджувати більш тісні зв’язки між навчальними закладами і виробництвом. Саме вирішення цих проблем, на думку студентів призведе до балансу між попитом та пропозицією на молодих спеціалістів різного рівня освіти.

     Насамкінець семінару Тетяна Валеріївна відповіла на запитання присутніх.

Життя коледжу