151 “Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології”

Не уявляєте свого життя без новітніх технологій й прагнете зрозуміти, як працюють гаджети, які покращують наше життя? Хочете щодня вдосконалювати наш світ? Тоді запрошуємо Вас до Запорізького фахового коледжу комп'ютерних технологій Національного університету "Запорізька політехніка"! Що є суттєвим і важливим в спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»?

 

МИ – В ТРЕНДІ!

Автоматизація і комп’ютерно-інтегровані технології – це Industrial Revolution 4.0 на марші. Автоматизований технологічний комплекс як кібер-фізична система – серцевина четвертої промислової революції, що потужно розгортається на наших очах.

Повністю автоматизоване (тобто вже навіть автоматичне і роботизоване) «розумне» підприємство – основа нової промисловості Industrial 4.0. Інструментарій революції Industrial Revolution 4.0 – це комп’ютеризація, програмування та інтернетизація управління  (Internet of Things & Internet   of  Services).

Якщо ти хочеш брати безпосередню учать в розвитку інформаційних та телекомунікаційних мереж, впроваджувати комп’ютерні технології та автоматизовані системи керування у всі сфери виробництва та життя людини, тоді спеціальність «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» саме для тебе.

 

ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРЕВАГИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

 

Автоматизація буде необхідна всюди і завжди, так як без неї технологічні об’єкти не можуть функціонувати. Автоматизація – це управління технологічним процесом людиною. Вчора інструментарієм управління були регулятори і реле. Сьогодні – комп’ютери і контролери, програмування і мережеві технології. Завтра  – експертні системи, роботи і машинне бачення. Але завжди це буде автоматизація з використанням сучасного інструментарію.

 

 

Чим ми особливі? Тим, що для нашої спеціальності характерні:

 • сучасність - поєднання класичних знань та сучасних IT-трендів й комп'ютерних технологій;
 • універсальність - можемо спеціалізуватися саме в тій області, яка до душі; запросто можемо в будь-який момент змінити спеціалізацію, якщо набридне поточна;
 • затребуваність - зараз без автоматизації не обходиться жодне виробництво, тому високооплачуваної роботи вистачить всім;
 • мобільність - спеціалісти не прив'язані до конкретного виробництва або технологічного процесу, можуть безболісно змінювати місце роботи;
 • прогресивність - ми  створюємо та впроваджуємо нові технології, і чим більше спеціаліст цікавиться ними, тим більше в ньому зацікавлені роботодавці.

 

 

Студенти цієї спеціальності ґрунтовно вивчають методи теорії управління, сучасні інформаційні технології, комп'ютерні системи і мережі, методи обробки та захисту інформації, новітні технології програмування та мікропроцесорної техніки. Коледж надає студентам знання та навички, необхідні для проектування та супроводження інформаційних та програмно-апаратних засобів комп’ютеризованих та робототехнічних систем.

 

 

Випускники спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» успішно працюють в проектно-конструкторських організаціях, обчислювальних центрах, на промислових підприємствах в різних галузях виробництва, на підприємствах зв‘язку, транспорту, у підрозділах МНС, де застосовуються системи автоматики, в службах обслуговування телекомунікаційних систем та інформаційних технологій, в сфері розробки та управління програмного забезпечення, фахівцями з розробки комп’ютеризованих систем управління та робототехніки.

Знання та вміння отримані на цій спеціальності – це інтелектуальний капітал, який дозволить впевнено відчувати себе у будь-яких економічних умовах.

 

Фахівець може займати наступні посади:

 • оператор ЕОМ;
 • технік-програміст;
 • контролер роботів;
 • наладчик електронної техніки.

 

Кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій

 

 Професійний профіль:

Фахівець з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій

 • виконує підготовчі роботи до налагодження систем автоматизації;
 • налагоджує засоби вимірювання та вимірювальні системи, забезпечує та

проводить їх метрологічну перевірку;

 • налагоджує регулюючі пристрої систем автоматичного керування;
 • здійснює комплексне налагодження систем автоматичного керування технологічними процесами;
 • встановлює та налагоджує програмне забезпечення контролерів;
 • діагностує поточний стан технологічного об’єкту;
 • приймає та реалізує рішення, що забезпечують функціонування автоматизованої системи керування технологічним процесом;
 • діагностує технічний стан засобів автоматизації;
 • діагностує стан програмного забезпечення програмно-технічних засобів автоматизації.

 

 

Термін навчання:

 • на базі 9 класів – 3 роки 10 місяців;
 • на базі 11 класів – 2 роки 10 місяців.

 

Прийом здійснюється:

 • на базі 9 класів – за держзамовленням та за кошти юридичних або фізичних осіб;
 • на базі 11 класів – за кошти юридичних або фізичних осіб.

Корисні матеріали по спеціальності КС

Гурток технічної творчості „Дослідження РТК”

На спеціальності „Комп’ютеризовані інтегровані і робототехнічні системи” працює гурток технічної творчості „Дослідження РТК” під керівництвом викладача спеціальних дисциплін Боровик Ю.А.

Залучення студентів до технічної творчості є одним із шляхів задоволення їх особистісних потреб, стимулювання прагнення розвинути індивідуальні здібності, розширення обсягу знань, допрофесійної підготовки, вирішення особ... читати далі


Ліцензія (право надання освітніх послуг)

Відповідно до законодавства України для здійснення освітньої діяльності необхідна ліцензія на надання освітніх послуг, яка видається Міністерством освіти і науки України, а також органами управління освітою державних адміністрацій.

Більш детально можна переглянути за посиланням

читати далі

Останні новини на спеціальності КС