Війна, постійне очікування перемоги або гарних новин, безперервний аналіз та моніторинг ситуації в країні, блекаут, непорозуміння з рідними, виконання людиною одночасно декількох ролей, постійна напруга, тривожність - і в результаті ми маємо перевтому і стресовий стан.
Люди, які вміють самоорганізуватися, брати себе в руки, будувати хоча б короткостроковий план дій і контролюв... читати далі
Паніка – це напад тяжкого страху, тривоги та відчуття внутрішньої напруги. Паніка паралізує людину або ж навпаки, штовхає її на безрозсудні вчинки. Під час паніки спостерігаються протилежні реакції: одним хочеться бігти, іншим – навпаки, забитися в куток. Важливо пам’ятати, що саме в такому стані нас хоче бачити ворог, бо так ми найбільш вразливі, тому обов’язково потрібно вживати заходів, щ... читати далі
Посттравматичний стресовий розлад — це порушення психічного стану, що може розвинутися після травматичної події. Близько 8% чоловіків та 20% жінок, які пережили травматичні події, мають ПТСР. Зверніть увагу на те, у кого може статися ПТСР і памятайте, що пережита травма не завжди переростає в ПТРС! Не лякайте самі себе і не ставте собі неіснуючого діагнозу!
Посттрав... читати далі
Рік тому наші довоєнні плани, сенси та бачення майбутнього було зруйновано. У такі моменти людина завмирає і намагається впоратися з реальністю. Її життя відібрали, не запитали, не дали можливості підготуватися. Що робити:
1 Спочатку прожити цю ситуацію як втрату.
Це складно, тому що хочеться триматися за минуле щосили. Але зв’язок... читати далі