Цитата

Почніть робити те, що потрібно. Потім робіть те, що можливо. І ви раптом виявите, що робите неможливе.

Св.Франциск Асізський

ВИКЛАДАЧІ ЗФККТ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ВЕБІНАРІВ «ПРЕВЕНЦІЯ ЕМОЦІЙНОГО ВИГОРАННЯ» ТА «СТРЕС. НАВЧАННЯ НАВИЧКАМ САМОДОПОМОГИ ПРИ СТРЕСІ В УМОВАХ ВІЙНИ»

Опубліковано: 07:28 11.09.2023

6 та 7 вересня 2023 року викладачі Юлія БОРОВИК та Вікторія ДЕЙДЕЙ долучилися до вебінарів «Превенція емоційного вигорання» та «Стрес. Навчання навичкам самодопомоги при стресі в умовах війни» для представників закладів освіти в рамках проєкту USAID "Економічна підтримка України".

 

Тренерка вебінару «Превенція емоційного вигорання» – Дар’я Кабанова, спеціалістка з психосоціального супроводу Центру психічного здоров’я НаУКМА.

 

«Піклування про себе – принцип допомоги іншому» - це основний підхід, який використовують провідні організації при тривалому стресі.

 

На вебінарі викладачі дізналися, що може допомогти зберігати професійне та особистісне довголіття, як визначити, чи є у Вас ознаки вигоряння та гострого стресу, як подолати симптоми професійного вигоряння і попередити його можливі наслідки.

 

Було розглянуто під іншим кутом «кристал життя», або «кристал балансу» Н.Пезешкіана для посилення особистісної ресурсності і відновлення професійного і емоційного здоров’я.

 

Практичні вправи і техніки відновлення, які презентувала спікерка, допоможуть бути більш ефективним і професійним у подоланні особистісного і професійного вигоряння.

 

Тренерка вебінару «Стрес. Навчання навичкам самодопомоги при стресі в умовах війни» – Олександра Бурлаченко, спеціалістка з психосоціального супроводу Центру психічного здоров’я НаУКМА.

 

План вебінару включав:

- виділення основних аспектів стресу, ознайомлення  із наслідками тривалого стресу;

- ознайомлення із симптомами стресу: емоційними, фізичними, когнітивними, поведінковими;

- висвітлення дієвих стратегій для зняття стресу.

 

Більшість із нас настільки звикли до хронічного довгострокового стресу, що часто не усвідомлюємо це,  поки не опиняємося на межі. Людина у стресовому стані може переживати різні почуття: від жаху до безсилля. Ситуація тривалої війни вимагає мобілізації та розуміння того, як можна впоратися із неприємними емоціями та думками, з тілесними проявами стресу.

 

Першим кроком до контролю стресу є знання симптомів та розуміння психофізіології  стресу. А головне – знати, як надолужити внутрішні ресурси особистості, стабілізувати їх та відновити.

 

Під час вебінару учасники опанували практичні навички подолання стресу за допомогою перевірених технологій та дієвих інструментів. У першу чергу, стрес відчувається на тілесному рівні. Тому було запропоновано навчитися використовувати тіло для заспокоєння та відновлення.

 

Учасники отримали щонайменше 4 корисних інструменти самодопомоги і самовідновлення.

 

В результаті викладачі отримали наступні компетентності:

- знання щодо природних способів зниження рівня кортизолу;

- формування вміння використовувати практичний підхід для полегшення стресу та тривоги;

- здатність виконувати вправи для полегшення стресу та тривоги.

 

         Викладачі коледжу набули цінного досвіду, який дуже необхідний в умовах повномасштабної війни,  завдяки участі у даних вебінарах.