Цитата

Вивчай все не з марнославства, а задля практичної користі.

Георг Крістоф Ліхтенберг

Тренінг «ПОДОЛАННЯ СТРЕСУ ЧЕРЕЗ НЕЙРОГРАФІЧНІ ЛІНІЇ»

Тренінг «ПОДОЛАННЯ СТРЕСУ ЧЕРЕЗ НЕЙРОГРАФІЧНІ ЛІНІЇ»
Опубліковано: 08:44 19.06.2024

31 травня в бібліотеці коледжу пройшов тренінг для всіх педагогічних працівників та співробітників, які плекають свою стресостійкість, відкриті до нового і розуміють важливість колективної взаємодії в контексті розвитку життєстійкості. Темою тренінгу було «Подолання стресу через нейрографічні лінії»

 

На тренінгу ми говорили про:

 

А також опрацьовували стрес через нейрографічні лінії.

Нейрографіка — інструмент арт-психології, творчий метод трансформації реальності! У назві дві складові «нейро» (нейрони  — нервові клітини головного мозку, які з’єднуються між собою, формують пам’ять і свідомість)  і  «графіка» (графо — пишу, лист, малювання, механічний метод відображення сформованої картинки мислення).

Метод став відомим в 2014 році, який створив творчий підприємець Павло Піскарев. Впливаючи на нейрони, малюючи, ми створюємо нові нейронні зв’язки, формуючи новий сценарій нашого життя. Вплив йде через занурення у тему, де на кожному етапі ми відстежуємо свої думки і почуття. А малюнок відображає новий перебіг подій. Таким чином, аналізуючи тему та змінюючи її на потрібний варіант, ми вносимо бажані зміни у своє життя.

Використання нейрографіки може допомогти людям знизити рівень стресу, розслабитися та покращити своє емоційне самопочуття. Під час малювання людина стає більш усвідомленою. Це допомагає відчути, визнати та прийняти свої емоції, ті які людина переживала в стані стресу.

 

Насправді особливих правил для малювання не має, але є моменти, які  варто врахувати:

 

1 В першу чергу слід підготувати аркуш паперу А4, простий олівець, тонкий маркер, кольорові олівці.

2 Згадати стресову ситуацію, вплив якої вам хотілось би знизити.

3 Взяти простий олівець наче спис, думати про стресову ситуацію і наче вибивати крапки на аркуші, там і так як вам підказує ваше серце. Скільки захочеться і де захочеться, але бажано все ж таки не виходити за межі аркуша))). Таким чином у вас зявляться крапки по всій поверхні А4. Це момент, коли ви наче викинули переживання, турботу, негативні думки на папір.

4 Тепер слід простим олівцем обєднати крапки в щось схоже на хмаринки або кола. Це момент, коли ви наче збираєте до купи переживання та емоції, які були під час стресу.

5 Потім взяти маркер і провести лінії через всі хмаринки, які у вас вийшли.  На цьому етапі ви наче пропрацьовуєте стресову ситуацію, починаючи будувати в ній нові нейронні зв’язки.

6 Лінії варто вести не думаючи, починати від краю листа і завершати з іншого краю, створюючи відчуття нерозуміння звідки вона починається і де завершується. Важливо вести лінії легко, не концентруючи увагу на тому, як ви її ведете. Цей етап важливий тим, що ми даємо мозку зрозуміти, що рішення є, що ця стресова ситуація не катастрофа і лінії, які незрозуміло звідки виходять і куди йдуть дають нам відчуття розширеності наших можливостей.

7 Перетин ліній можна вважати якимись перешкодами, емоціями, думками, ситуаціями, які супроводжували цей стрес. Коли лінії перетинаються можуть приходити думки, образи, їх можна виписувати, а потім обміркоовувати.

8 Після того, як нанесли всі лінії, ви можете спостерігати кути, які утворились за рахунок перетинів цих ліній. Основна задача на цьому етапі – згладити їх за допомогою фломастера. Це може дати відчуття безпеки і спокою, так як всі гострі і тупі кути треба наче убезпечити для себе.

9 Після згладжування всіх кутів можна розфарбувати малюнок і зробити його яскравим і кольором.

10 Бажано оцінити свій емоційний стан до початку малювання і після, так як нейрографіку практикують для зниження рівня тривоги, багато кого вона заспокоює.

І на останок варто памятати!

Малюнок ЗАВЖДИ можна змінити так, як вам підказує ваше серце! Якщо щось не подобається, варто оцінити те, що у вас вийшло і внести свої корективи. Пам’ятаючи, що це ми господарі свого життя і ми наповнюємо його тим, що хочемо побачити в своєму житті!

Гарного малювання і до нових зустрічей!