Будь собою, інші ролі зайняті.
23 квітня студенти групи КС-16-1 разом з класним керівником Боровик Ю.А. відвідали Національний університет «Запорізька політехніка».
За більш ніж сторіччя свого існування вищий навчальний заклад пройшов шлях від семикласного технічного училища до Національного університету. За цей час університет став флагманом вищої освіти не тільки Запорізького регіону, а й України і навіть Європи. У цьому студенти переконалися, відвідав Музей історії тeхнічного прогрeсу.
Доцент кафедри українознавства Чумаченко Ольга Анатоліївна провела для студентів змістовну лекцію-екскурсію про становлення та розвиток НУ «Запорізька політехніка».
У музеї зібрано документи різних років, експонуються оригінальні прилади, пов’язані з різними ділянками технічних досягнень, ілюстративний матеріал про становлення та розвиток навчального закладу, про відомих педагогів та вчених, що працювали у Політехніці в різні часи.
Незважаючи на невелику площу, інформація дуже широка і багатогранна.
Студенти зацікавлено слухали, задавали запитання, цікавилися історичними подіями минулого і сучасності університету. Всім цікаво було дізнатись, які історичні факти сприяли заснуванню навчального закладу, як змінювалася структура вишу, в яких приміщеннях був організований навчальний процес, який внесок здійснили ректори університету тощо.
Далі екскурсія продовжилася ознайомленням з факультетами, інститутами, їх основною. Завідувач кафедри радіотехніки та телекомунікацій, к.т.н., доцент Морщавка Сергій Володимирович запросив студент до лабораторії приймально-передавальних пристроїв, де ознайомив гостей зі спеціальностями, за якими готує фахівців Інститут інформатики та радіоелектроніки..
Асистент кафедри РТТ Мороз Гаррі Володимирович продемонстрував розробки студентів, які навчаються за даними спеціальностями, та залучив хлопців власноруч протестувати пристрої і про все скласти власну думку.
Гаррі Володимирович представив розробників пристроїв. Приємно було побачити серед них випускників групи ОТ-13-3 Запорізького коледжу радіоелектроніки ЗНТУ: Калюжного Андрія та Селянінова Владислава, які посіли 3 місце на інженерних змаганнях EBEC (European BEST Engineering Competition). Це змагання, де кожен студент, який володіє аналітичними або технічними навичками, має можливість спробувати себе у вирішенні теоретичних або практичних завдань.
Доцент кафедри РТТ Чорнобородов Михайло Петрович розповів студентам про перспективи навчання та умови прийому до НУ «Запорізька політехніка».
Завершили екскурсію ми на кафедрі металорізальних верстатів та інструментів, де студент «Запорізької політехніки», випускник групи КС-10-1 ЗКР ЗНТУ, Середа Олександр, продемонстрував власний проект.
Запорізький коледж радіоелектроніки ЗНТУ пишається своїми випускниками, які професіоналізмом, талантами та досягненнями примножують славу і коледжу, і університету. Наші студенти – це беззаперечно знак якості і гордість коледжу. Серед тих, ким справедливо може пишатися ЗКР ЗНТУ, є Олександр. Це талановитий студент, непересічна, харизматична особистість, людина багатогранна, цільна, обдарована потужною енергією, великою працездатністю, налаштована на нове, на досягнення поставленої мети. Політ його фантазій немає меж і в цьому переконуєшся, коли бачиш його роботи.
Цей день видався насиченим і корисним для студентів групи КС-16-1, і можливо саме такі зустрічі допоможуть їм знайти себе й зайняти достойне місце у суспільстві.
Як викладачу спеціальних дисциплін коледжу, було дуже приємно відчувати загальну єдність з викладачами університету у підготовці висококваліфікованих спеціалістів. Дуже вдячні всім колегам за плідну співпрацю!