Цитата

Все що нас не вбиває, робить нас сильнішими.

Ф. Ніцше

Правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики для дітей і підлітків 

Опубліковано: 08:31 19.02.2018

Правове регулювання „Інтернет – засобів масової інформації”

Як традиційне право людини свобода думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань постійно змінюється відповідно до розвитку нових технологій. Сучасний стан розвитку мережі Інтернет дозволяє реалізовуватися свободі слова і думки, а також забезпечує швидку передачу інформації необмеженому колу осіб.

Інтернет – всесвітня інформаційна система загального доступу, яка логічно зв’язана глобальним адресним простором та базується на Інтернет-протоколі, визначеному міжнародними стандартами (стаття 1 Закону України „Про телекомунікації”).

В Україні робота інформаційно-телекомунікаційних систем регламентується наступними нормативно-правовими актами та законами:

1. Постанова КМУ №295 від 11.04.2012 року «Про затвердження Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг».

2. Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформації» №803 від 10.12.2013 р. «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет)»

3. Закон України №2163-VII від 05.10.2017 р. «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України»

4. Закон України №1280-ІV від 18.11.2003 р. «Про телекомунікації».

Іноді виникають ситуації, коли в Інтернеті розміщується неперевірена інформація, яка не відповідає дійсності. Таку інформацію передруковують газети з посиланням на відповідне джерело в мережі Інтернет. Поряд з цією проблемою актуальними залишаються: розповсюдження у мережі Інтернет порнографії, в тому числі дитячої, різноманітних закликів терористів, інформації, яка пропагує війну, національну та релігійну ворожнечу, фашизм та неофашизм, наркоманію, токсикоманію, алкоголізм, тютюнопаління та інші шкідливі звички. Тому для уникнення подібних ситуацій слід дотримуватись базових правил Інтернет-безпеки.


ПРАВИЛА Інтернет-БЕЗПЕКИ І Інтернет-ЕТИКИ 
ДЛЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ

- Ніколи не надавайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.


- Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.

- Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.

- Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

- Нікому не
надавайте свої авторизаційні дані (логіни, паролі тощо).

- Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

- Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

- У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.

- Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.

- Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.

- Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами
.

- Завжди дотримуйтесь правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.