Цитата

Балаканина нічого не вартa. Покажіть мені код.

Linus Torvalds

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ СТУДЕНТУ-ПЕРШОКУРСНИКУ

Опубліковано: 10:56 02.09.2016

Порада перша

Не губіться в перші дні і навіть тижні навчання. Спочатку Ви будете відчувати розгубленість, а то й пригніченість тому, що навкруги все незнайоме. Це неприємний, але зовсім нормальний стан, пов'язаний з адаптацією до нових умов, який швидко мине. Але поки Ви погано орієнтуєтесь у коледжі та нумерації аудиторій, візьміть собі за правило приходити в коледж на 10-15 хвилин раніше до початку занять. По-перше, Ви не запізнитесь, а по-друге, не будете даремно нервувати.

Порада друга

Потрібних людей треба знати в обличчя. Тому в перші ж дні дізнайтесь, де знаходиться навчальна частина, познайомтеся з класним керівником та завідувачем Вашого відділення. Це допоможе потім оперативно вирішувати різні питання. Розвідайте, де знаходиться кабінет практичного психолога. У конфліктних, стресових чи інших життєво важливих ситуаціях можеш звернутися до нього за порадою чи допомогою. Поспішай завести знайомство з одногрупниками (однокурсниками). Як правило, ці люди стають друзями на все життя. Запиши номери їх телефонів і адреси електронної пошти, особливо телефон старости групи. Не соромся телефонувати однокурсникам, щоб уточнити розклад, термін здачі контрольних, рефератів тощо.

Порада третя

Не відкладайте відвідування бібліотеки. Заздалегідь дізнайтеся, що потрібно мати з собою, щоб Вас записали до бібліотеки (студентський квиток). Не забудьте взяти із собою кілька пакетів: підручників може бути багато.

Порада четверта

З блокнотом у руках обійдіть навчальні кабінети, актову та спортивну зали, комп'ютерні класи, їдальню, медпункт. Зафіксуйте місце їх розташування та дізнайтеся про години їх роботи.

Порада п’ята

Придбайте достатню кількість зошитів. Той, хто не бажає «носити зайву вагу»  і пише всі конспекти в одному зошиті, робить велику помилку!На зворотньому боці зошита запишіть прізвище, ім'я і по батькові викладача, який веде заняття,дні та години, коли викладач буває на роботі. Коли настане час здавати реферати й курсові, ця інформація буде дуже цінною.

Потурбуйтеся про те, щоб у сумці завжди лежали «запасні» 1-2 ручки - паста в них має властивість закінчуватися в найбільш невідповідний момент.

Порада шоста

Радійте! Студентське життя буває один раз у житті. Воно неповторне! Беріть активну участь у громадському житті групи й коледжу. Студентські роки минають швидко, потурбуйтесь про те, щоб Вам було що згадати.

І головне — при труднощах не впадайте у відчай. Не нарікайте, а подумайте, що Ви можете зробити, щоб достойно вийти зі скрутної ситуації і не допустити її повторення. Студентські роки - це ще й життєве загартування, неповторний особистий досвід!